+903249991602

Ürün Detayları / Product Details

  • Home
  • Ürün Detayları / Product Details

Services

Awesome Image


Polietilen Teraftarat ve Temel Özellikleri


En hızlı gelişen plastik türlerinden olan pet- polietilen teraftarat, diğer termoplastiklere göre çok daha sağlam, sert ve parlaktır. Yüksek darbe deneyimi ile üstünlük sağlayan polietilen teraftarat, birçok çözücüye karşı da dayanıklıdır. Sentetik elyaf, poliester polimer ve reçine ailesinin temel üyelerinden biri olan polietilen teraftarat, kalıcı baskı kumaşları için lif haline getirilmektedir. Ayrıca atılabilir özellikteki içecek şişelerine şişirilip kalıplanmaktadır. Yiyecek, içecek, meşrubat ve sentetik fiber gibi birçok alanda kullanılabilen polietilen teraftarat, sağladığı avantajlar ile birçok alanda önemli bir yere sahiptir. Etilen glikol ile tereftalik asitin polimerizasyon yöntemi ile üretilen polietilen teraftarat, plastik olarak işlenebilecek işlenebilecek halde eritilmiş ve yapışkan olan bir kütle halinde üretilir. Geri dönüştürülebilme özelliği olan polietilen teraftarat, bu sayede çok büyük avantaj sağlar. Renksiz ve şeffaf olan polietilen teraftarat, çok iyi bir nem ve gaz bariyeri olarak kullanılmaktadır. Sert özelliği ile darbeye karşı dayanıklı olan polietilen teraftarat, % 50 oranında tipik kristalleşme oranına sahiptir.

Polietilen Teraftarat’ın Kullanım Alanları


Plastik sektörünün temel maddelerinden olan polietilen teraftarat, genelde gazlı ve düşük alkollü olan içki şişelerinde kullanılabilmektedir. Gazsız içki şişesi alanında da başarılı uygulamaları ile büyük avantajlar sunmaktadır. Geri dönüşüm numarası 1 olan polietilen teraftarat, orijinal kullanımlarına geri dönüştürülebilmektedir. Gıda endüstrisi, makine imalatı, ambalaj, enerji endüstrisi ve kimya ile ilaç endüstrisi alanlarında başarılı olarak kullanılır.

Get in Touch

You will find yourself working in a true partnership that results in an incredible experience, and an end product that is the best.

Call us on

+903249991602

Email us

info@duropak.com