+903249991602

Ürün Detayları / Product Details

  • Home
  • Ürün Detayları / Product Details

Services

Awesome Image


Polivinil Klorür -PVC


Halk arasında yaygın kullanımı vinil olan pvc, Poli-Vinil-Clorür kelimelerinin kısaltılmış halidir. Petrokimya tesislerinde üretilen bir çeşit polimer olan ürün, değişik katkı maddelerinin yardımıyla plastik haline getirilerek kullanılır. Amerikan İlaç Birliği FDA tarafından onaylı olan malzemenin insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı yapılan klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.


PVC Nerelerde Kullanılır?


İnşaat sektöründen ambalaj sanayine, tıbbi malzeme üretiminden otomotiv parçasına kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olan malzeme, günlük hayatın hemen her anından yaygın bir şekilde kullanılır. Görsel anlamda her türlü ihtiyacı karşılayan pvc parçalar, kağıt ve cam atıklar gibi toplanarak tekrar kullanıma kazandırılabilir. Çevreye zarar vermekten öte çevre koruma görevini en iyi şekilde yerine getiren malzeme; daha ekonomik, uzun ömürlü, hafif ve enerji tasarrufu konusunda liderdir.


PVC Temizliği Nasıl Yapılır?


Pencere ve kapılarda kullanılan pvc tamamen katı haldedir ve kullanım esnasında herhangi bir gaz salınımı yapmaz. Montaj işlemlerinin ardından yapılacak tadilattan sonra mekandaki değişiklik gözle görülür hale gelir. Profillere yapışmış herhangi bir harç malzemesi bulunması halinde temizliğin kazıma işlemi olmadan yapılması tavsiye edilir. Yoğun yağış altında kullanılan ürünlerin varsa su tahliye kanallarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Malzemenin kullanıldığı alanlardaki ısının 20 ile 22 derece arasında olması ve yoğun nem altında kalan alanlarda kullanılan pvc malzemesinin havalandırılarak kurumasının sağlanması kullanım ömrünün uzamasında da etkili olur.


Get in Touch

You will find yourself working in a true partnership that results in an incredible experience, and an end product that is the best.

Call us on

+903249991602

Email us

info@duropak.com