+903249991602

Ürün Detayları / Product Details

  • Home
  • Ürün Detayları / Product Details

Services

Awesome Image


Kauçuk


Günümüz endüstrisinden önemli bir yere sahip olan kauçuk, ağaçtan elde edilir ve son derece dayanıklıdır. Günlük hayatımızın pek çok farklı alanında kullanılan madde esnekliğiyle istenen şekli kolayca alır. Ayakkabıdan kemere, tekstil ürünlerinden araba lastiğine kadar geniş bir yelpazede kendine kullanım alanı yaratan madde, ısıtıldığı zaman yumuşar ve 220 derecede erir.


Kauçuğun Özellikleri Nelerdir?


Yüksek elastikiyeti kauçuğun farklı alanlarda kullanılmasına imkan tanır. Eriyen maddeden elde edilen yağ daha sonraki işlemlerde çözücü olarak kullanılır. Halk arasında saf lastik olarak da anılan üründen elde edilen lastiklerin tamamına yakını saftır.

Elektrik akımını da iletmeyen malzeme bu özelliğiyle izolasyon ve yalıtım gibi alanlarda da güvenle kullanılabilir. Havadan aldığı oksijenle değişime uğrayan maddenin en önemli özellikleri arasında; plastik hale geçebilmesi, esnekliği ve elektrik akımını yalıtmaması sayılabilir.


Kauçuk Üretimi Nasıl Yapılır?


Aynı isimli ağaçtan elde edilen özsuya lateks adı verilir. Toplanabilmesi için ağaç gövdelerine V şeklinde yarıkların açılmasına ihtiyaç duyulur. Değişik kimyasal yardımcı maddelerle karışan kauçuk lastik haline getirilir. Yüksek sıcaklıkta kimyasal bağları güçlenen madde, sertleştirilerek şekillendirilir.

Hemen her sektörde kendine yer etmeyi başaran ürün, talebin artmasına ve bu alanda hammadde sıkıntısı yaşanmasına neden olmuştur. Suni kauçuk üretiminin hayata geçmesine neden olan bu durum, değişik bileşikler kullanılarak suni kauçuk elde edilmesini sağlar. Isıya karşı son derece dayanıklı olan bu madde aynı zamanda aşınmaz özelliğiyle tercih edilir.

Get in Touch

You will find yourself working in a true partnership that results in an incredible experience, and an end product that is the best.

Call us on

+903249991602

Email us

info@duropak.com